Каква е връзката между болките в кръста и масаж на корема?
Каква е връзката между болките в кръста и масаж на корема?
Необходим е анализ и поглед към човека от страна на пояса и кръста. По-голямата част от хората поне веднъж преживяват такава болка. За много от тях това остава траен спомен, а за не малко хора тази болка се превъща в хроничен проблем, с необходимост понякога да се вземат лекарства и/или да посещава физиотерапия.
Кинезитерапевтът или рехабилитатор са специалистите, които ще кажат какво, колко, кога и как да се упражнява, за да не се получи претоварване на слабото място в тялото, което и без това вече страда! Логично е да правим упражнения за кръста в този случай, но дори да са подходящите, това пак няма да е достатъчно.
Три са важните моменти при болка в пояса и кръста.
- При слаби коремни мускули, се претоварват сухожилията и връзките на гръбнака, както и междупрешленните дискове.
- При рефлекторни реакции идващи от болни коремни органи, могат да страдат определени гръбначни сегменти.
- При негативни преживявания, сформираното психическо напрежение се соматизира, т.е. се предава на тялото според характера на преживяването и според слабото/чувствителното място в организма на пациента. Това може да е областта на пояса и кръста.
Какво да правите още освен посещаване на лекар с последващо спазване на предписанията?
Ще го правите ли?
- Правите масаж на корема САМО при липса на противопоказания -недообследван пациент, онкозаболявания, тромбози, остро възпаление, инфекции, повишено кървене, тежки заболявания на вътрешни органи с декомпенсация, два месеца след раждане или аборт, локално: разширени вени, брадавици и други кожни заболявания, кожни инфекции, лимфаденит, херния, кисти на яйчници. Още за противопоказанията тук: http://bitly.ws/wVZt).
- Ако нямате горните заболявания, започвайте масажа внимателно, без силен натиск. Натискът в дълбочина, върху вътрешните органи е противопоказен!
- Правете разтриване на корема и отлепване на кожната гънка като ефективна и достъпна за начинаещи техника – леко и внимателно.
- Продължителност на масажа – минимум 2-3 минути. Добър вариант – до чувство на топлина и комфорт в корема.
- За да има ефект, правете този масаж всеки ден като задължителна сутрешна техника.
Какъв ефект да очаквате?
Включете коремния масаж във вашето ЯнШенФа, отглеждане на живота!